Ginekologia i położnictwo

Ginekologia i położnictwo

W trosce o nasze pacjentki mamy w swojej ofercie prywatną konsultację specjalistów z zakresu ginekologii i położnictwa. Nasza poradnia ginekologiczna wyposażona jest w nowoczesny i specjalistyczny sprzęt, a same konsultacje przeprowadzane są przez doświadczonych lekarzy. Bazujemy na doświadczeniu i profesjonalizmie, aby zapewnić Pacjentkom wysoki i komfortowy poziom opieki.

 

Ocena i omówienie stanu zdrowia
Podczas wizyty przeprowadzany jest dokładny wywiad lekarski. Na podstawie udzielonych odpowiedzi, ginekolog ocenia ogólny stan zdrowia i dopasowuje odpowiednie badania.

 

Ogólne badanie ginekologiczne

W czasie badania dokonuje się dokładnych oględzin ścian pochwy oraz szyjki macicy. Na tym etapie, na życzenie pacjentki, pobiera się również wymaz, który zostanie poddany badaniom cytologicznym. Następnie sprawdzane jest położenie macicy, jej wielkości i konsystencja. Badanie ginekologiczne określa również stan jajników i jajowodów.

 

Profilaktyczne badanie piersi

Jest to podstawowe badanie bazujące na doświadczeniu lekarza, który po zaobserwowaniu niekorzystnych zmian, może zlecić badabie mammograficzne lub ultrasonograficzne.

 

Poradnictwo w zakresie antykoncepcji

Antykoncepcja dobierana jest w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjentki. Lekarz objaśnia sposób działania, skład wybranego środka, uprzedza o możliwych skutkach ubocznych oraz informuje o dawkowaniu.

 

Zalecenie w określonych przypadkach dodatkowych badań laboratoryjnych

W niektórych przypadkach konieczne mogą okazać się dodatkowe badania laboratoryjne takie jak cytologia, morfologia czy określenie równowagi hormonalnej.

 

Założenie wkładki wewnątrzmacicznej

Jeżeli pacjentka decyduje się na antykoncepcję w postaci wewnętrznej wkładki domacicznej, lekarz ginekolog, zapewnia pełne wsparcie przy jej zakładaniu. Informuje również o koniecznej wizycie kontrolnej oraz przewidywanym czasie wymiany wkładki.

 

Diagnostyka i leczenie stanów zapalnych narządów płciowych

Podczas wizyty lekarz ginekolog bada przyczyny infekcji oraz dobiera odpowiednie metody leczenia.

 

Badania cytologiczne

Cytologia wykonywana jest w profilaktyce przednowotworowej i inwazyjnego raka macicy. Badanie pozwala wykryć zmiany, nawet na bardzo wczesnym etapie.

 

Prowadzenie ciąży i badania usg

Oferujemy przyszłym mamom profesjonalną opiekę w tym szczególnym dla niej okresie. Dobra opieka ginekologiczna ma ogromny wpływ na zdrowie dziecka oraz mamy. Możemy zapewnić kobietom optymalne przygotowanie do porodu, wsparcie i dbanie o dobry stan matki i dziecka.

 

Analizy laboratoryjne

Badania laboratoryjne dają możliwość wykrycia u kobiet wielu zaburzeń zanim staną się niebezpieczne dla zdrowia. W naszej Klinice wykonujemy wszystkie badania, także te które powinny być wyukonane w czasie ciąży tj. morfologia, badanie moczu, glukoza, HBs, toksoplazmoza IgG, IgM, HIV i wiele innych.

 

Badanie USG 

USG, czyli Ultrasonografia jest skuteczną metodą diagnostyczną do zbadania układu płciowego kobiety, narządu rodnego a także podczas ciąży – płodu. Dzięki tej technologii można szybko wykryć wszelkie nieprawidłowości płodu. Współcześnie trudno wyobrazić sobie prowadzenie ciąży bez wykonywania badań USG.

Badanie to powinno być wykonywane kobietom w ciąży co najmniej 4 razy w trakcie trwania ciąży. Pierwsze z nich powinno zostać wykonane już przed 10 tygodniem ciąży. Jego celem jest potwierdzenie ciąży oraz ustalenie jej lokalizacji. Ostatnie badanie powinno zostać przeprowadzone między 28 a 32 tygodniem. Tym razem badanie wykazuje, czy dziecko prawidłowo się rozwija oraz jego położenie.

 

USG piersi

Badanie ultrasonograficzne piersi jest badaniem bezbolesnym i nieinwazyjnym. Wskazane jest, aby raz w roku wykonać badanie. Pozwala na wykrycie różnego rodzaju chorób. USG piersi jest jednym z najważniejszych badań profilaktycznych. Wskazaniem do badania mogą być różnego rodzaju stwardnienia, które wcześniej nie były widoczne – np. guzki, czy tzw. zaciągnięcie skóry, nietypowy wyciek z sutka u kobiet, które nie są w ciąży ani nie karmią, zmiany w brodawce lub guzki w dołach pachowych. Do badania nie trzeba szczególnego przygotowania, najlepszym okresem do wykonania badania jest pierwsza połowa cyklu miesięcznego.

Diagnostyka innych problemów ginekologicznych.

Nasz gabinet ginekologiczny posiada nowoczesne wyposażenie, co w połączeniu z fachowym i wykwalifikowanym personelem zapewnia pacjentkom poczucie pełnego bezpieczeństwa. Przyjazne wnętrze oraz uprzejma i doświadczona kadra lekarska, sprawiają, że wizyta u lekarza ginekologa staje się w pełni komfortowa.

 

W naszej Klinice przyjmują lekarze specjaliści ginekologii:

  • lek. med. Jolanta Kleina
  • lek. med. Monika Zamojcin-Krawczyk
  • lek. med. Anita Gawlińska

 

Cennik

 

W celu umówienia się na wizytę wystarczy zadzwonić

pod numer tel. 55 235 11 94 lub tel. 577 400 075

 napisać na adres mail: rejestracja@ecm.info.pl

Zapraszamy