Endokrynologia

Endokrynologia

Mówi się, że co czwarta osoba w Polsce zapada na choroby tarczycy. Wiele z tych osób nawet nie wie, że dolegliwości, które odczuwa są spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Oczywiście endokrynologia zajmuje się również schorzeniami innych gruczołów, które wydzielają hormony, takimi jak: przysadka, przytarczyce, nadnercza, trzustka i gonady (jajniki, jądra).

Przed wizytą u naszego specjalisty należy przygotować dokumentację medyczną dotyczącą badań krwi i poważniejszych chorób. Dobrze jest też zapisać na kartce wszystkie niepokojące nas dolegliwości. Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadzi dokładny wywiad, zważy i zmierzy np. obwód szyi pacjenta. Pierwsza wizyta u endokrynologa jest istotna, dlatego bardzo dużo zależy od nas i od tego jakie dolegliwości wskażemy oraz jak dokładnie o nich opowiemy. Podczas wizyty lekarz zapisze leki, zleci badania i wyznaczy kolejny termin wizyty.

Endokrynologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się wszelkimi zaburzeniami funkcji gruczołów wydzielania wewnętrznego, produkujących hormony. Hormony to substancje wydzielane do krwiobiegu, które oddziałują na wszystkie tkanki i narządy organizmu.

Endokrynologia zajmuje się chorobami gruczołów takich jak:

• tarczyca (nadczynność, niedoczynność, guzy, choroba Hashimoto, wole)
• przytarczyca (tężyczka, osteoporoza)
• przysadka mózgowa (nadczynność, akromegalia, choroba Cushinga moczówka prosta, niedoczynność, hyperprolaktynemia)
• nadnercza (nadciśnienie hormonalne, nadczynność, niedoczynność, zespół Cushinga, choroba Addisona)
• trzustka (guzy, cukrzyca)
• gonady czyli jajniki i jądra (andropauza, menopauza, zaburzenia miesiączkowania, zaburzenia dojrzewania płciowego).

Endokrynologia jest bardzo rozwiniętą dziedziną medycyny i jedną z ważniejszych, dzięki czemu w przypadku wielu chorób możemy liczyć na skuteczne i szybkie wyleczenie.

W Elbląskim Centrum Medycznym przyjmuje lekarz med. Agnieszka Sendrowicz – specjalista endokrynologii i chorób wewnętrznych. 

 

Cennik

 

W celu umówienia się na wizytę wystarczy zadzwonić

pod numer tel. 55 235 11 94 lub tel. 577 400 075

 napisać na adres mail: rejestracja@ecm.info.pl

Zapraszamy