Dermatologia

Dermatologia

Dermatologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się głównie terapią schorzeń skóry, włosów, i paznokci oraz chorób, które uwidaczniają się na skórze. Zajmuje się także tymi chorobami ogólnoustrojowymi, które uwidaczniają się na skórze. Jest zatem połączeniem kilku dziedzin medycyny przede wszystkim z zakresu chorób wewnętrznych, chorób zakaźnych i alergologii. 

Dermatologia jest ściśle powiązana z kosmetologią, zajmującą się pielęgnacją i dbaniem o skórę oraz z medycyną estetyczną, zajmującą się poprawą fizycznej atrakcyjności pacjenta poprzez zabiegi nieinwazyjne, lub o małym stopniu inwazyjności.

Postawienie dobrej diagnozy i dobór właściwej metody leczenia jest możliwy tylko po szczegółowym wywiadzie lekarskim, oględzinach zmian skórnych, a często także po wykonaniu dodatkowych badań. Regularne konsultacje u lekarza dermatologa mogą uchronić nas przed poważnymi powikłaniami chorób skóry.

 

Schorzenia skóry

Dermatolog oceni stan zdrowia i pomoże w ustaleniu leków oraz zabiegów dzięki którym można będzie wyleczyć m. in.:

  • zmiany trądzikowe
  • łojotokowe zapalenie skóry
  • choroby skóry głowy
  • choroby alergiczne skóry
  • kurzajki
  • stany zapalne skóry

 

Konsultacja dermatologiczna

W poradni dermatologicznej oferujemy przeprowadzenie konsultacji dermatologicznej. Podczas tej konsultacji lekarz przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem dzięki czemu możliwe jest zdiagnozowanie ogólnego stanu zdrowia skóry oraz określenie rodzaju cery. W czasie rozmowy najczęściej poruszane są zagadnienia dotyczące metod codziennej pielęgnacji skóry, stosowanych kosmetyków i przebytych chorób skóry. Po takiej dermokonsultacji lekarz może zalecić stosowanie konkretnego rodzaju kosmetyków pielęgnacyjnych oraz zaproponować dodatkowe badania czy metody leczenia.

 

W Elbląskim Centrum Medycznym przyjmuje specjalista dermatolog dr n. med. Anna Ankudowicz.

 

Cennik

 

 

W celu umówienia się na wizytę wystarczy zadzwonić

pod numer tel. 55 235 11 94 lub tel. 577 400 075

 napisać na adres mail: rejestracja@ecm.info.pl

Zapraszamy