Chirurgia urazowo-ortopedyczna

Chirurgia urazowo-ortopedyczna

Chirurgia Urazowo-Ortopedyczna specjalizuje się w rozpoznawaniu i leczeniu uszkodzeń narządu ruchu: kości, stawów, mięśni, ścięgien i wiązadeł, będących wynikiem wad wrodzonych lub nabytych, urazów czy chorób.

W Elbląskim Centrum Medycznym Lifeclinica stosujemy najnowsze techniki leczenia. Chirurg ortopeda leczy zarówno nabyte, jak i wrodzone nieprawidłowości budowy narządów ruchu oraz ich niewłaściwe działanie. Do jego specjalizacji należy dbałość o wszystkie kości oprócz czaszki, a także układ więzadłowo-stawowy oraz wynikające z nieprawidłowości w nich występujących uszkodzenia mięśni, nerwów oraz naczyń.

Schorzenia ortopedyczne są najczęściej wynikiem urazów lub choroby zwyrodnieniowej narządu ruchu, która rozwija się powoli przez lata. Bez względu na ich przyczynę, ograniczają one zwykle naszą mobilność, powodując ból oraz dyskomfort w codziennym życiu.

Gdy inaczej nie da się zaradzić, często niezbędny jest zabieg operacyjny. Szybka i właściwa diagnostyka którą oferujemy pacjentom, oprócz wiedzy i umiejętności naszych lekarzy, zapewniają powodzenie leczenia operacyjnego. Lekarze ortopedzi pracujący w Elbląskim Centrum Medycznym Lifeclinica, posiadają do dyspozycji dwie bardzo sale operacyjne wyposażone w nowoczesny sprzęt. Dzięki tym możliwościom w Szpitalu – Chirurgii Jednego Dnia – mogą wykonywać operacje ortopedyczne kończyn.

Często zanim podejmiemy się leczenia operacyjnego w schorzeniach ortopedycznych, jeżeli jest to wskazane, stosujemy leczenie zachowawcze wykorzystując najnowsze osiągnięcia medyczne jak np. leczenie osoczem bogatopłytkowym, komórkami macierzystymi oraz nowoczesne urządzenia rehabilitacyjne niosące pomoc i ulgę przy wielu schorzeniach narządów ruchu.

W Elbląskim Centrum Medycznym Lifeclinica przyjmuje dwóch lekarzy specjalistów ortopedii. Są to:

  • lek. med. Michał Dąbrowski
  • lek. med. Piotr Ćwik

 

Cennik

 

W celu umówienia się na wizytę wystarczy zadzwonić

pod numer tel. 55 235 11 94 lub tel. 577 400 075

 napisać na adres mail: rejestracja@ecm.info.pl

Zapraszamy