Terapia radiofalowa ukierunkowana

Terapia radiofalowa ukierunkowana

Date Luty 24, 2017 Category Rehabilitacja, Wszystkie

Terapia radiofalowa ukierunkowana przenosi fale o częstotliwości radiowej przez tkanki, tworząc ich selektywne przegrzanie. Terapia ta przynosi natychmiastową ulgę w bólu, rozluźnienie mięśni, zmniejszenie obrzęków oraz przyspieszenie regeneracji tkanek.

Wskazania

Najczęstszymi wskazaniami do tej terapii są: miejscowe przykurcze mięśniowe, punkty spustowe, schorzenia mięśni oraz ścięgien, dolegliwości ze strony kręgosłupa − zarówno szyjnego, jak i piersiowego oraz lędźwiowo-krzyżowego. Ponadto terapia ta doskonale sprawdza się w przypadku urazów i związanych z nimi obrzęków. Efekty terapeutyczne zauważalne są natychmiast i utrzymują się długo po zakończeniu zabiegu.

Mechanizm działania

Laser wysokoenergetyczny przenosi fale o częstotliwości radiowej przez tkanki, tworząc ich selektywne przegrzanie. Efekty terapii w postaci natychmiastowej ulgi w bólu, rozluźnienia mięśniowego, zmniejszenia obrzęków oraz przyspieszenia regeneracji tkanek zostały potwierdzone naukowo.

Szczegółowymi efektami terapeutycznymi są przede wszystkim ulga w bólu, rozluźnienie mięśni, regeneracja tkanek i redukcja obrzęków.

Rozluźnienie mięśni

Precyzyjne działanie Terapii Radiofalowej Ukierunkowanej na włókna mięśniowe wywołuje ich natychmiastowe rozluźnienie. Efekt miorelaksacji opiera się przede wszystkim na rozszerzeniu naczyń krwionośnych, które następuje już w trakcie zabiegu i jest odpowiedzialne za większe zaopatrzenie tkanek w substancje odżywcze.

Regeneracja tkanek

Poprawa miejscowego metabolizmu tkankowego jest naturalnym i istotnym rezultatem Terapii Radiofalowej Ukierunkowanej. Prowadzi ona do przyspieszonej regeneracji tkanek miękkich i szybszego usuwania produktów przemiany materii.

Redukcja obrzęków

Ściany tętniczek są powiększone, a prekapilary rozluźnione, dzięki czemu miejscowe ukrwienie jest zwiększone. Prowadzi to do poprawy krążenia limfy, a następnie redukcji obrzęku.

Ulga w bólu

Głównym efektem Terapii Radiofalowej Ukierunkowanej jest działanie przeciwbólowe wynikające z rozluźnienia mięśniowego, redukcji obrzęku oraz regeneracji tkanek.

Jeśli chcesz skorzystać z terapii 

zadzwoń pod nr tel. 55 235 11 94

lub napisz e-mail: rejestracja@lifeclinica.info.pl i umów się na wizytę.

Zapraszamy.

 

Źródło: www.btlnet.pl