Karboksyterapia czyli odmładzanie

Karboksyterapia czyli odmładzanie

Date Luty 24, 2018 Category Medycyna Estetyczna, Wszystkie

Karboksyterapia czyli odmładzanie z wykorzystaniem dwutlenku węgla, to zabieg stosowany w kosmetyce od prawie 10 lat, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Jest to bezpieczna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, redukcji cieni i obrzęków wokół oczu, walki z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, rozstępami, bliznami a nawet łysieniem.

Na czym polega

Zabieg polega na precyzyjnym wystrzykiwaniu pod skórę dawek dwutlenku węgla, czyli substancji, która naturalnie znajduje się w naszym organizmie. Dwutlenek węgla szybko i łatwo rozchodzi się w tkankach. Aplikacja dwutlenku węgla zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych w poddanym zabiegowi obszarze oraz poprawia mikrokrążenie i regenerację komórek. Dwutlenek węgla powoduje też tworzenie nowych włókien kolagenowych, elastyny oraz naczyń krwionośnych, co prowadzi do długotrwałej poprawy krążenia i odnowy tkanek. Jest to jeden z najlepszych zabiegów jeśli chodzi o osiągane efekty pozabiegowe.

Karboksyterapia pobudza naturalne procesy, które często są uśpione w naszym organizmie, ze względu na starzenie się, nieprawidłowy styl życia, odżywiania, brak aktywności fizycznej. Zabieg ten uruchamia produkcję kolagenu i elastyny. Proces przebudowy rozpoczyna się zwykle już po pierwszym zabiegu i trwa do kilku tygodni po zakończeniu serii zabiegowej. Włókna kolagenowe obkurczają się, poprawia się mikrokrążenie, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej sprężysta. Zabieg aktywuje także przyrost nowych naczyń włosowatych. Poprawa krążenia dzięki nowym naczyniom pozwala niwelować cienie pod oczami. Jest to najlepsza metoda do walki z cieniami pod oczami.

Jak działa

Często narzekamy na cienie i tzw. worki pod oczami. Te przypadłości nadają twarzy zmęczony i nieatrakcyjny wygląd. Dzięki aplikacji dwutlenku węgla w okolicach konturów oczu możemy znacznie poprawić ich wygląd, usunąć cienie, worki i zmarszczki w okolicach oczu. A zatem karboksyterapia pomaga nam odzyskać młodość i świeżość spojrzenia. Miejscem, na którym także uwidacznia się upływ czasu jest skóra twarzy i dekoltu. Tutaj także pomocna jest karboksyterapia, która sprawia, że skóra staje się bardziej sprężysta.

Również cellulit i tłuszcz odkładający się na udach, pośladkach, ramionach czy brzuchu  nie jest już powodem do zmartwienia bowiem komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na zabiegi CO2. Dwutlenek węgla wprowadzony podskórnie, zmienia się w kwas węglowy i niszczy komórki tłuszczowe. Zabieg ten pobudza także stymulację syntezy kolagenu czego efektem jest wygładzenie powierzchni skóry i zmniejszenie cellulitu. Skutkiem jest szczuplejsza sylwetka i jędrniejsze ciało.

Także nieestetyczne rozstępy zlokalizowane najczęściej na udach, brzuchu, pośladkach i piersiach to kolejny problem wielu kobiet. Rozstępy tworzą się w wyniku nadmiernego rozciągnięcia się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Taka sytuacja ma miejsce najczęściej w wyniku zaburzeń hormonalnych, wzrostu masy ciała i w czasie ciąży. Dzięki zabiegowi karboksyterapii poprawia się synteza kolagenu, co wpływa na poprawę gęstości skóry i rewitalizację jej wyglądu.

 

Karboksyterapia ma wiele zastosowań leczniczych, są to m. in:

  • redukcja intensywnego cellulitu
  • minimalizacja rozstępów oraz tkanki tłuszczowej
  • przywracanie jędrności i elastyczności skóry twarzy i ciała
  • usuwanie cieni i worków pod oczami
  • redukcja podwójnego podbródka
  • modelowanie owalu twarzy
  • leczenie blizn
  • wzmacnianie i regeneracja włosów, wstrzymanie ich wypadania oraz stymulacja wzrostu nowych zdrowych włosów

 

Przeciwwskazania

Z zabiegu karboksyterapii  nie mogą korzystać osoby w trakcie infekcji bakteryjnych i wirusowych, a także osoby cierpiące na choroby z autoagresji, nowotwory, a także stany zapalne skóry, zakażenia grzybicze, opryszczkę i ciężkie niewydolności narządowe. Zabieg jest przeciwwskazany także w czasie przeziębienia i antybiotykoterapii. Nie mogą z niego korzystać także kobiety w ciąży i w okresie laktacji.

 

Cennik

 

W celu umówienia się na wizytę wystarczy zadzwonić

pod numer tel. 55 235 11 94 lub tel. 577 400 075

 napisać na adres mail: rejestracja@ecm.info.pl

Zapraszamy